Дискусійний круглий стіл на тему «Людина, культура та світ сучасних технологій»

Щороку кафедра гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей відзначає важливі події проведенням із студентами та науковцями різних цікавих заходів. Цей рік не став винятком. Всесвітній день філософії вирішено було відзначити у досить цікавому форматі.

17-18 листопада, з нагоди відзначення Всесвітнього Дня філософії,  у форматі відеоконференції zoom було проведено дискусійний круглий стіл на тему «Людина, культура та світ сучасних технологій», який організували та провели д.філос.н., професор Корх Олександр Миколайович та к.філос.н., доцент кафедри Антонова Вікторія Юріївна із студентами, які вивчають дисципліну «Філософія», залучивши до організації та проведення заходу близько 150 учасників.

Протягом двох днів тривав філософський дискурс серед студентів та вчених щодо питань, як саме сучасні технології змінюють світ і змінюють саму людину? Що відбувається із свідомістю людини, її світоглядом та внутрішнім духовним світом? Чи може бути щасливою сучасна людина? Яким буде образ людства майбутнього? І яким буде світ навколо нас? 

До участі в круглому столі було залучено студентів різних спеціальностей УМСФ, учнів Міського юридичного ліцею наукового спрямування та учнів Наукового ліцею міжнародних відносин, а також аспірантів й провідних вчених філософів із інших ВУЗів м. Дніпра, а саме, доктора філософських наук, професора кафедри філософії ДНУ ім.О.Гончара Шевцова Сергія Вікторовича  із темою: «Соціологія філософій Р.Коллінза як оптика досліджень з філософії культури»; доктора філоських наук, професора кафедри філософії ДНУ ім.О.Гончара Шаталовича Олександра Михайловича, та кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії ДНУ ім.О.Гончара Шаталович Інну Василівну із цікавою темою «Формула любові»; д.і.н., професора, завідувача кафедри документознавства та інформаційної діяльності Українського державного університету науки і технологій Михайлюка Олександра Володимировича та к.філос.н., доцента кафедри філософії ДНУ ім.О.Гончара Вершину Вікторію Анатоліївну, із темою «Сучасні соціальні міфи в масовій свідомості»; Борисову Тетяну Вікторівну к.філос.н., доцента кафедри філософії та політології Українського державного університету науки і технологій, із темою «Духовно-практичне буття людини в культурному просторі: криза та виклики сьогодення»; кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії та політології Українського державного університету науки і технологій  Бескаравайного Станіслава Сергійовича, із темою «Тіло штучного інтелекту»; Марцинкова В’ячеслава та Макаренко  Марію, аспірантів кафедри філософії ДНУ ім.О.Гончара.

Неможливо передати атмосферу даного заходу, цікаві дискусії між студентами та науковцями, актуальні запитання ліцеїстів та студентів нашим доповідачам, коментарі гостей та учасників круглого столу – все це тривало два дні (перший день – три години, другий день– дві 2 години) і могло продовжуватися ще стільки ж. Адже тема невичерпна, актуальна, складна, яка має різні грані. Наш університет, хоч і не готує професійних філософів, однак, виступи саме наших студентів нікого не залишили байдужими, це доповіді таких учасників, як Муленко Нікіта, студент ЕМ-19-1, з темою «Філософія трансгуманізму»; Ковальов Владислав, студент ІПЗ-20-1, з темою «Підлітки та IT-технології: «піраміда цифрової поведінки»; Шмунь Дар'я, студентка  ФЛ-20-1, з темою:  «Всі дороги ведуть до людей»; Поскрьобишева Валерія, студентка ФК-20-3, з темою «Homo virtualis» як новий тип особистості сучасного соціуму»; Луценко Олександр, студент Т-20-2, з темою «Комп’ютерна гра як феномен нової віртуальної культури»; Юрескул Аня, студентка УП-20-2, з темою «Соціальна мережа «інстаграм» як оригінальний комунікативний простір». Студенти першого курсу спеціальності «Філологія», а саме, Череднік Максим, Кулібаба Вероніка, Полохова Анастасія, Голуб Олена, Риндіна Анастасія, також підготували тему «Humanity Plus (антиутопія в трансгуманізмі)» й долучилися до святкування Всесвітнього Дня філософії. Представники ліцеїв також підготували та презентували цікаві доповіді.

Кафедра гуманітарних дисциплін, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей висловлює особливу подяку кафедрі філософії ДНУ ім.О.Гончара, кафедрі філософії та політології й кафедрі документознавства та інформаційної діяльності Українського державного університету науки і технологій, директору Міського юридичного ліцею наукового спрямування Шевчук Т.П. та директору Наукового ліцею міжнародних відносин Власовій Н.С., які долучилися та прийняли участь в проведенні круглого столу «Людина, культура та світ сучасних технологій».

Окрема подяка студентам УМСФ, саме вони надихнули нас на організацію та проведення такого чудового заходу, а їхня активна участь засвідчила про їхнє бажання пізнавати філософські, культурологічні та глобальні проблемами сучасного буття людини.

Додатки:

Відеозапис першого дня круглого столу https://youtu.be/VcfGazoZIhY

Відеозапис другого дня круглого столу https://youtu.be/kI0XR21GBX8