Бібліотека

 

Директорка бібліотеки

 • Голоха Любов Федорівна, к.держ. упр.
 • 756-05-83

Положення про бібліотеку

Бібліотека Університету митної справи та фінансів – володіє найбільш повним зібранням видань з питань митної тематики в Україні. Фонд бібліотеки нараховує понад 170 тисяч примірників навчальних, наукових, науково-популярних, довідкових, інформаційно-бібліографічних та художніх видань українською та іноземними мовами. Близько 50 % видань, що містяться у бібліотеці, присвячено дослідженням у галузі митної справи.

 Основними напрямами роботи бібліотеки Університету митної справи та фінансів є організація та надання системи послуг з бібліотечно-бібліографічного, довідково-інформаційного, методико-консультативного та культурно-просвітницького забезпечення навчального процесу та науково-дослідної роботи в Університеті. Виконання цих завдань здійснюється шляхом комплектування бібліотечного фонду вітчизняною та іноземною літературою відповідного профілю; організації, систематизації та каталогізації фондів; створення електронних баз даних на бібліотечні фонди та розповсюдження інформації про них, довідково-інформаційного обслуговування користувачів та ін.

 Використання у процесі роботи програмного забезпечення САБ «Ірбіс 64» та УДФ «Бібліотека» дозволяє автоматизувати майже всі бібліотечні процеси: реєстрацію та бібліографічну обробку нових надходжень, класифікацію та каталогізацію, формування баз даних електронного каталогу. За допомогою електронного каталогу користувачі бібліотеки мають змогу здійснювати пошук необхідної інформації он-лайн та замовляти потрібну їм літературу.

 Інституційний репозитарій Університету зареєстрований у 2014 р. Основне призначення репозитарію: накопичення, систематизація та зберігання в електронному вигляді інтелектуальних продуктів університетської спільноти, надання відкритого доступу до них засобами Інтернет-технологій, поширення цих матеріалів у середовищі світового науково-освітнього товариства.

 Працівники бібліотеки постійно працюють над розширенням переліку сервісів для користувачів, виконуючи роль посередника між інформаційними ресурсами та користувачами інформації, інформують їх про нові послуги та підтримують зворотний зв’язок з метою удосконалення діяльності бібліотеки та послуг, що нею надаються.

 Бібліотека здійснює надання таких бібліотечно-бібліографічних послуг:

 • допомога у пошуку і підборі джерел інформації;
 • надання у тимчасове користування видань з фондів бібліотеки за запитами користувачів;
 • підбір літератури за окремими темами;
 • інформування про наявність літератури у фондах бібліотеки;
 • індивідуальне та групове консультування з різноманітних питань бібліотечно-бібліографічної тематики;
 • виконання тематичних, бібліографічних та фактографічних довідок;
 • надання консультацій щодо підготовки списків використаних джерел до навчальних та наукових робіт здобувачів вищої освіти та науковців;
 • надання консультацій щодо роботи з базами даних Scopus, Web of Science, Science Direct;
 • підготовка виставок літератури, у т. ч. до університетських заходів;
 • визначення індексів УДК;
 • розміщення публікацій науковців в інституційному депозитарії;
 • надання доступу до Інтернет-ресурсів через Wi-Fi;
 • забезпечення робочих місць для роботи з електронними ресурсами в бібліотеці;
 • навчання у рамках курсу «Основи інформаційної культури» методам пошуку інформації в традиційних та автоматизованих інформаційно-бібліотечних системах;
 • виконання інформаційних запитів та консультацій в режимі «запит-відповідь» з використанням електронної пошти за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Доступ до наукометричних баз даних та електронних ресурсів бібліотеки:

Сайт бібліотеки – https://biblumsf.wixsite.com/library

Репозитарій університету – «DSpase».

Електронні ресурси бібліотеки – http://biblio.umsf.dp.ua.

Scopus – https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic#basic.

Web of Since https ://www.webofscience.com/wos/woscc/basic-search.

ScienceDirect – https://www.sciencedirect.com.

 Шановні користувачі бібліотеки! Пропонуємо скористатись бібліографічним покажчиком наукових, навчальних та інформаційних матеріалів з фонду бібліотеки УМСФ «Митна справа: 1993-2023 рр.».

 

Контакти: м. Дніпро, вул. Вернадського 2/4, 5 поверх.

Тел. 756-05-83

 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Режим роботи бібліотеки: з 8.00 до 17.00

 

Перша п’ятниця кожного місяця – сандень.