Експозиції Університету митної справи та фінансів

Унікальна експозиція уніформ митників країн світу – другий поверх Університету
Історія митної справи, митних органів, фінансів та торгівлі на території України з найдавніших часів – перша зала музею
"Боротьба з контрабандою в Україні" представлена у другій залі музею.
Історії митних органів України, історії Академії митної служби України та Університету митної справи та фінансів – третя зала музею
Експозиція сучасних і колишніх технічних засобів митного контролю в Україні – балконна зала
На третьому поверсі – експозиція «Банкноти світу», де представлені аверси і реверси різних номіналів банкнот країн світу
Експозиція «Історія країн у монетах» представляє монетообіг теперішніх і колишніх держав з усіх континентів
Експозиція «Україна. Валюта» розкриває фінансові відносини на території України, їх історичні етапи й розвиток грошового обігу на території України з найдавніших часів і до сучасності.
Експозиції Університету митної справи та фінансів
 
Експозиції Університету митної справи та фінансів були створені з 2011 по 2021 роки.

Експозиції побудовані за тематико-хронологічним принципом. Висвітлюється історія торгівлі та митної справи на території України, боротьба з контрабандою в Україні, історія митної справи,  митних органів та нашого закладу освіти незалежної України. Пошуково-експозиційна робота щодо збору та зберігання інформації, документів, фотографій, зразків контрабандної та контрафактної продукції, уніформ митників різних часів і країн світу проводилася працівниками митниць, митних установ та організацій протягом тривалого періоду. Саме завдяки їх плідній роботі й взаємодії з нашим закладом освіти й були створені експозиції. 

Експозиції, що присвячені історії та сучасній діяльності митних організацій розміщено у 5-х залах. Вони налічують більше трьох тисяч експонатів, серед яких є унікальні, які розповідають про розвиток торговельно-митних відносин та митної справи у Північному Причорномор’ї в античні часи, за доби Козаччини та в подальші історичні періоди.

Важливою частиною експозиції є стенди, що репрезентують роботу українських митників у боротьбі проти незаконного переміщення через митний кордон нашої держави зброї, наркотичних речовин, українських національних святинь,  історичних пам’яток українського народу, контрафактної продукції, валюти й виробів із дорогоцінних металів та каменів. У шафах, вітринах та стендах містяться фрагменти оригіналів та макети різноманітних схованок, предметів контрабанди, конфіскованих на митницях України зразків холодної зброї, предметів культури та історії.

Окремо, у спеціальній залі, представлена експозиція технічних засобів митного контролю, які використовуються митниками в повсякденній роботі.

Завдяки широким міжнародним контактам і зв`язкам постійно поповнюється й розширюється експозиція «Уніформи митників країн світу».

В 2021 році в Університеті митної справи та фінансів були  відкриті нові експозиції «Банкноти та монети країн світу» (у складі «Банкноти світу» й «Історія країн у монетах») та «Україна. Валюти», яка висвітлює історичні етапи й розвиток фінансової системи і грошей на території України з найдавніших часів і до сучасності.

З часу заснування експозиції постійно відвідують представники закордонних делегацій, освітянських закладів, працівники митних та правоохоронних органів України, гості нашого міста.
 
Бондаренко Віктор Борисович, – який займає посаду директора музею, прикладає зусиль для розширення та оформлення експозицій в єдиний музейний комплекс.

 

Екскурсії для груп (10-25 осіб) проводяться безкоштовно за попереднім записом за телефонами:

(056) 756-05-00

(066) 510-01-35

(098) 451-01-82

 

Режим роботи Музею:

вівторок – п’ятниця 

з 10:00 до 15:00