15-25 березня 2025 року у Римі відбувся ІI Чемпіонат Світу з Науки, Освіти, Технологій та Мистецтва. Він фінансувався за рахунок міжнародного гранду в еквіваленті EUR 1 200 000, наданого ІНВІ за фінансової підтримки ОАЕ, Італії, Болгарії, США, Ізраїлю та Китаю, а також залучення благодійних внесків. В ньому взяли участь 325 учасників із 28 країн світу. Роботи було представлено у 34 галузях науки і освіти, 6 видах мистецтва. Було розіграно 25 комплектів нагород (золото, срібло, бронза) в індивідуальному заліку та 15 комплектів нагород (золото, срібло, бронза) в командному заліку. Нагороди здобули 75 вчених, освітян, винахідників, митців в індивідуальному заліку та 45 команд (135 учасників) в командному заліку.
Серед суддів було 11 Нобелівських лауреатів. Судді-експерти оцінювали наукові та мистецькі роботи, виставляли їм бали та визначали переможців у кожній з наук (І. ІІ, ІІІ місця). Критеріями оцінки статей виступали наукова значущість та новизна, вірогідність отриманих результатів. Розрахунок рейтингових балів турнірної таблиці для учасників Чемпіонату: І місце – від 300 рейтингових балів, ІІ місце – від 200 рейтингових балів, ІІІ місце – від 100 рейтингових балів. За допомогою технології GLOBES із застосуванням штучного інтелекту в процесі та після завершення конкурсу були підраховані результати та оголошено переможців Міжнародних змагань у різних номінаціях.
У загальнокомандному заліку серед 28 місць призові місця по країнах розподілилися таким чином:
1-е місце – Італія (7 золотих, 4 срібних, 7 бронзових нагород);
2-е місце – США (7 золотих, 1 срібна, 3 бронзові нагороди);
3-є місце – Україна (6 золотих, 11 срібних нагород);
Перше місце та звання Чемпіонів Світу в командному заліку серед 15-ти переможців (у галузі Математичного моделювання) здобула команда Університету митної справи та фінансів у складі: Микола Мормуль (доцент кафедри комп’ютерних наук та інженерії програмного забезпечення, к. т. н.), Дмитро Щитов (докторант УМСФ, к. е. н.), Олександр Щитов (випускник магістратури УМСФ 2024 р., к. ф.-м. н.).
Друге місце та звання Срібних Призерів у командному заліку серед 15 призерів (у галузі Економіки) здобула також команда Університету митної справи та фінансів у складі: Микола Мормуль, Дмитро Щитов, Любов Романчук (к. філ. н.).
Україна отримала золото і срібло в індивідуальному і командному заліках. Нагородами відзначено 17 українських команд і вчених, педагогів, митців в індивідуальному заліку з університетів та інститутів, коледжів, ліцеїв і гімназій Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Миколаєва, Сум, Дрогобича, Краматорська, Чернігова та Полтави.
Отримані вченими результати будуть відображені у міжнародних університетських рейтингах. Оргкомітет Чемпіонату щиро привітав із Перемогою та визнанням Наукових Досягнень на Міжнародному рівні.
Оргкомітет щиро привітав з входженням до ТОП-50 Командного Рейтингу команди УМСФ (9-12 місця в особистісному списку), УМСФ з входженням до ТОП-50 Рейтингу Університетів (18 місце у Світі та 2-е місце в Україні), а Україну - з зайняттям почесного 3-го місця (після США та Китаю) у Світовому Рейтингу Країн – Чемпіонів Світу та Олімпійських Чемпіонів у Науці, Освіті, Технологіях і Мистецтві та побажав подальших творчих успіхів і перемог.