Літня наукова школа 2025 «Зміцнення потенціалу державної служби та громадян щодо співпраці через комунікацію»

27 червня – 1 липня 2025 року, Чернівці – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича приймав Літню наукову школу-2025, присвячену комунікації в публічному управлінні. Переможцями конкурсу для участі в ЛНШ-2025 у режимі оффлайн стали студентка ПУ22-1 Світлана Кривошей (тези доповіді «Трансформація молодіжного законодавства України: нові механізми взаємодії держави та громадянського суспільства») та завідувач кафедри публічного управління та митного адміністрування Ольга Антонова (тези доповіді «Ключові показники ефективності та продуктивність в організаціях публічного сектору в умовах воєнного стану»). Метою заходу було спільне обговорення сучасних викликів комунікації між органами публічної влади та громадянським суспільством, державною службою й проактивною громадськістю, обмін досвідом, успішними практиками та налагодження академічного діалогу між різними поколіннями публічних управлінців.

🎯 Головні результати для кафедри

  1. Поглиблення практичних навичок у сфері публічної комунікації.
  2. Залученість до загальнонаціонального освітньо-наукового дискурсу.
  3. Розширення мережі професійних контактів із представниками влади, міжнародних організацій та освітян.

Розпочалася школа із візиту до Чернівецької обласної військової адміністрації та Чернівецької обласної ради, де відбулася зустріч з представниками-практиками в сфері комунікацій та обговорення актуальних питань взаємодії з громадськістю в умовах російської агресії. У Червоній залі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича того ж дня відбулося урочисте відкриття школи. Учасників привітали представники університету, органів влади та партнерських установ.

Впродовж наступних днів відбулися тематичні сесії, присвячені актуальним питанням доступу до публічної інформації, специфіці комунікаційної діяльності органів виконавчої влади, громадського діалогу та психологічним аспектам взаємодії з громадськістю в умовах воєнного стану. Особливий інтерес викликали ділові ігри та моделювання громадських слухань, під час яких учасники школи мали змогу спробувати себе в різних ролях – представників органів влади, громадянського суспільства, засобів масової інформації, експертів.

Серед тренерів ЛНШ-2025 особливо запам’яталися представники Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолана Стадник (директор), Наталія Окша, Тетяна Андрійчук; представники ННІ публічного управління та державної служби Лілія Гонюкова (комунікація в громаді), Наталія Корчак (громадські консультації та обговорення), Наталія Ларіна (публічна комунікація), Надія Періус (соціально-психологічні аспекти публічного спілкування), які вдало поєднали теоретичні аспекти з реальними кейсами та досвідом роботи як в уряді, так і громадах.

Захід згуртував як молодих дослідників, аспірантів, здобувачів вищої освіти, так і досвідчених викладачів і фахівців, які працюють у сферах публічного управління, комунікації та громадянського суспільства з різних куточків України.

Важливо відзначити виключну роль організаторів і координаторів заходу, які опікувалися і забезпечували роботу ЛНШ-2025: державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема та Департамент інформатизації та взаємодії з громадськістю Секретаріату КМУ; директор навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Лариса Комаха і команда КНУ ім. Т.Г.Шевченка, ректор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Руслан Білоскурський та його команда підтримки – декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Василь Карпо і завідувач кафедри політології та державного управління Анатолій Круглашов (модератор заходу) за підтримки заступника начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Романа Греби.

На завершення учасники школи взяли участь у підсумковому круглому столі, де обмінялися своїми напрацюваннями щодо сучасних викликів у сфері публічної комунікації та пропозиціями щодо вирішення існуючих проблем, після чого відбулося вручення сертифікатів та спільне фотографування.

Організаторами цьогорічної літньої школи у Чернівцях виступили Департамент інформатизації та взаємодії з громадськістю Секретаріату КМУ (програма підтримки України ОБСЄ), навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби КНУ ім. Т.Г. Шевченка, кафедра політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича за всебічної підтримки Кабінету Міністрів України та ОБСЄ.

Щиросердна вдячність організаторам і координаторам за надану можливість долучитися до впровадження змін у нашій державі! Сподіваємось на нові зустрічі!