Екскурсія «святині Придніпров’я»

 • Розмір шрифту decrease font size decrease font size increase font size increase font size
 • Друк
 • Email
 • Фото Галерея
Кінець минулого тижня подарував нашим студентам можливість відвідати святині Придніпровського краю. У рамках культурологічної програми студентського Арт-Клубу «AMSU» (куратор доцент Т.В. Пуларія) відбулася екскурсія до Новомосковська з відвіданням Свято-Троїцького кафедрального собору та Самарського Пустельно-Миколаївського монастиря. Екскурсію на благодійних началах провів Олександр Вікторович Харлан – архітектор, науковець, краєзнавець, відомий своєю діяльністю по захисту та реставрації історичних об’єктів на території нашої країни.

Студенти дізналися про заснування та особливості архітектури Новомосковська, який нині має статус одного з історичних міст України. Запам’ятається відвідання дев’ятибанного Свято-Троїцького кафедрального собору – видатної пам’ятки дерев’яного сакрального зодчества козацької доби (освячений у 1775 р.), що належить до ста найкращих дерев’яних споруд світу і перебуває під охороною ЮНЕСКО. Ми стали свідками реставраційних робіт та познайомилися з непростою історією будівництва собору, побудованого народним майстром Яковом Погребняком без жодного цвяха.

Подарував благодать і Самарський Пустельно-Миколаївський монастир – діюча свята обитель на березі Самари, перша згадка про яку датована ще 1606 р. Це ще і пам’ятник архітектури бароко з більш пізніми елементами класицизму. Реставраційні роботи розпочато і тут. Відновлено фасад монастирського храму, відбудовується дзвіниця.

Знайомство з пам’ятниками культури – це можливість наживо доторкнутися до національного культурного надбання, глибше пізнати свою історії, відчути своє етнічне коріння.
Переглянуто 1319 разів

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

  Зв'яжіться з нами

  Наші друзі

   банер НМЦ
  Ви тут: Головна Студенти УСМФ влаштували справжнє свято для вихованців дитячого будинку