Наукова діяльність

В 2017-2019 рр. колектив кафедри виконував НДР за темою «Удосконалення професійної компетентності фахівців у галузі митної справи та ЗЕД шляхом імплементації міжнародних стандартів у процесі професійної іншомовної підготовки», номер державної реєстрації НДР: № 0117U000644.
У результаті цієї дослідницької роботи розроблено діагностичні матеріали для визначення рівня сформованості професійної компетентності спеціалістів в галузі митної справи та ЗЕД; оновлено зміст та цільові орієнтири дисциплін для професійної підготовки студентів ступеня вищої освіти “магістр” зі спеціальності „Правознавство” (навчальні дисципліни „Міжнародне митне право”, „Ділова іноземна мова”, „Іноземна мова за професійним спрямуванням”). Також здійснено порівняльний аналіз систем підготовки перекладачів у різних країнах світу з точки зору наявності / відсутності стандартів їх підготовки. Встановлено, що питання стандартизації підготовки перекладачів є актуальним, що доведено фактом щорічного зростання світового ринку перекладу. З’ясовано, що національні стандарти підготовки перекладачів корелюють із професійними стандартами. Національні стандарти підготовки перекладачів виступають у ролі стандартизованих інструментів вимірювання якості вищої освіти для спеціальностей з перекладу. Обґрунтовано, що для забезпечення цілей сталого розвитку України в розділі «якісна освіта» головним чинником є наявність професійних стандартів, зокрема і для професії перекладача.Отримані при виконанні НДР висновки можуть бути корисними для дослідження можливостей для більшої лабільності стандартів підготовки перекладачів в умовах глобального ринку.
 

З 2019 р. кафедра розпочала дослідження за темою ««Актуальні проблеми філології та педагогіки в парадигмі соціально-гуманітарних наук» (керівник наукового проекту – завідувач кафедри, д. пед. н., проф. О.О.Павленко; відповідальні виконавці – проф. Чой Кванг Сун, Ph.D (корейська мова), доц. Рождественська І.Є. (германські та слов’янські мови).

На кафедрі працюють наукові гуртки: «Актуальні проблеми лінгвістики», керівники гуртка – доц. Бірюкова Д.В, ст. викл. Бондар О.Є.; «Медіалінгвістика», керівники гуртка – доц. Варех Н.В., доц. Тимченко-Михайліді Н.С., «Перекладознавство», керівники гуртка –доц. Ковальова О.К., доц. Рождественська І.Є., «Теоретичні та практичні питання галузевих терміносистем», керівник гуртка – ст. викл. Чухно Т.В.
У 2016 р. кафедрою встановлено міцні зв’язки з південнокорейським університетом KOREATECH у 2016 р., а згодом підписано угоди про співпрацю ще з 3 уніврситетами Республіки Корея. Активно працює програма студентської мобільності.
 

Грантові проекти кафедри

У грудні 2019 р. за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні кафедра виборола грант на виконання науково-навчального проекту від Академії Кореєзнавста «Грант на Корейські дослідження 2020: освітньо- культурна программа» (01.05.2020. – 10.10.2020), керівник проекту – проф. Чой Кванг Сун.
Колектив авторів інноваційного проекту у складі проф. О.О.Павленко, проф. Д.В.Приймаченка, викл. В.В.Рахліса та ін. у 2019 р. переміг у конкурсі проектів та стартапів InnoDnipro, що проводився Департаментом інноваційного розвитку Дніпровської міської ради.Грошова винагорода за роботу над проектом «Розговорити та домовитися або формування медійних компетентностей публічних службовців протягом 90 годин методами медіації та альтернативного вирішення спорів як інструмент забезпечення громадської злагоди» призначена на підготовку та видання підручника до спецкурсу «Переговори та медіація».

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    You are here: Головна Наукова діяльність Українська мова Объявления в новостях