18 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбулася друга частина Міжнародної інтернет-конференції “Україна – Білорусь: Діалог культур - 2019”. Захід проходив у форматі телекомунікаційного проекту, під час якого учасники конференції з Університету митної справи та фінансів та Білоруського державного економічного університету отримали змогу побудувати наукову дискусію наживо, за допомогою скайп-зв’язку. 
 
Студенти з України та Ресбуліки Білорусь з великою цікавістю заслухали доповіді про унікальність білоруських обрядів, самобутність петриківського розпису, маловідомі постаті рідного краю (губернатора Фабра, С. В. Малютіна), білоруські міста та багато іншого. Під час конференції лунали три мови: білоруська, українська, російська, та всі учасники чудово розуміли один одного. 
Наступна частина конференції запланована на квітень 2020 року. Запрошуємо долучитися до заходу всіх, хто цікавиться питаннями української та білоруської культури. 
17 квітня до Університету митної справи та фінансів завітали учні 10-11 класів середніх загальноосвітніх шкіл м.Дніпра розпочати навчання психологічній майстерності. Викладачі кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей розповіли гостям про переваги спеціальності «Психологія» в нашому університеті, про основні напрями діяльності психологів, про конфлікти та маніпуляції в сучасному світі, а також відповіли на численні запитання майбутніх абітурієнтів. Не обійшлося без практики. Кандидат психологічних наук, доцент Панфілова Г. Б. запропонувала познайомитися з методами арт-терапії в роботі психологів, а доктор психологічних наук Батраченко І. Г. зацікавив вправами тілесно орієнтованої терапії. Майбутні абітурієнти отримали неоціненний досвід в роботі над власними проблемами.
ІІ міжнародна конференція «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів»
 
11 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбулася ІІ міжнародна науково-практична конференція студентів-іноземців та слухачів підготовчих відділень «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів». Захід проводила кафедра гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей. 
 
У роботі конференції взяли участь представники з 11 країн:Марокко, Ліван, Туркменістан, Індія, Китай, Єгипет, Палестина, Алжир, Нігерія, Ангола, Кот-д’Івуар.
 
Представники цих держав – слухачі підготовчих відділень та студенти вищих навчальних закладів Дніпра: Університету митної справи та фінансів, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», ДЗ «Дніпропетровська медична академія» та Дніпропетровської національної металургійної академії.
 
На конференції було представлено 11 доповідей. Їх тематика була найрізноманітнішою: обговорювалися правила приймання антибіотиків, захворювання, спричинені неправильним функціонуванням щитоподібної залози. Був проведений науковий аналіз природних ресурсів України, а також особливості деяких специфічних рослин Марокко. Слухачі підготовчого відділення Університету митної справи та фінансів Хеттаб Ашраф та Буждіа Анас (науковий керівник – Я. І. Петрова) підготували інформативну доповідь про культуру та туризм в Марокко. Слід зазначити, що вони вивчають українську мову лише три місяці, проте показали високий рівень володіння іноземною мовою. Студент Університету митної справи та фінансів Дергхам Бассам (науковий керівник – В. І. Луценко) виступив з науковою розвідкою про флору та фауну Лівану.
 
Іноземні студенти, окрім наукових досягнень, продемонстрували свої таланти у співі та читанні поезії. Пісні виконували Сгубі Асма, Мохаммед Мохтарі, Мехді Ель Харда, Мухамед Амрані Ханші (ДЗ «ДМА»), Ян Цзюньцзе (Металургійна академія). Справжньою родзинкою конференції стали виступи колоритного дуету у складі Ірини Гордієнко («Дніпровська політехніка») та Дергхама Бассама (УМСФ). Вони неперевершено виконали пісні «Червона рута» та «Одна калина».
 
Поезія у виконанні іноземців не залишила байдужим жодного глядача та продемонструвала їх рівень володіння мовою. Вірш Ліни Костенко «Пінг-понг» прочитала Ясмін Лашехаб (ДЗ «ДМА»), Сіка Акоші Янн Емануель (УМСФ) декламував вірш «Ти знаєш, що ти людина» Василя Симоненка. Поезію російською мовою читали Ян Цзюньцзе та Кассімі Асмае (Металургійна академія).
 
Міжнародна конференція не тільки об’єднала іноземців з різних вищих навчальних закладів нашого міста, але й показала, що студенти цікавляться як професійними дисциплінами, так і обізнані в різних галузях науки та культури.
4 квітня у виставковій галереї Спілки художників відбулося відкриття нової виставки відомого живописця Михайла Кублика, присвячена Грузії.
Михайло Кублик за останнім часом зробив декілька подорожей в цю древню, прекрасну і дружню до України країну і буквально закохався в неї. Свої враження про поїздки він передав в десятках яскравих полотен. Виставка "Дивовижний народ, казкова країна - Грузія" об'єднує два масиви пейзажів, присвячених мальовничим куточкам України та Грузії. Це - «зшивання» робіт з кількох пейзажних серій, створених творцем протягом останнього півтора десятка років.
Ведучою заходу була Гаденко О. П. - провідний мистецтвознавець, член Спілки художників. На відкриття були запрошені й представники грузинської діаспори в Дніпрі, які не лише подякували художнику за чудові роботи, а й відзначили внесок Михайла Кублика в укріплення україно-грузинської дружби.
Захід мав і важливий соціальний аспект: за запрошенням художника на відкритті виставки були діти з особливими потребами (для багатьох з них це був перший досвід участі у вернісажі та спілкування із художником). 
На відкриття виставки завітали і студенти Університету митної справи та фінансів спеціальності "Психологія", адже є справніми шанувальниками творчості Михайла Кубліка. Студенти ніби дійсно побували у Сванетії - одній з наймальовничіших частин Грузії.
В рамках роботи Психологічного гуртка кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей відбулась зустріч студентів-психологів з практичним психологом Центру планування родини (м. Дніпро) Світланою Дмитрівною Алексєєвою.
 
Сучасні соціально-економічні трансформації значною мірою послабили моральні основи суспільства. Люди стали спокійніше ставитися до того, що частина життя, що має бути прихованою від сторонніх очей, відверто показується у кіно й на телебаченні. Сучасна індустрія сексуальної інформації (відео, живопис, поезія, музика) значною мірою орієнтує особистість на секс заради задоволення, а не заради кохання. Більше того, молоді люди можуть навіть не підозрювати, що інформація, що надається ЗМІ, націлена не на виховання, а на зацікавленість публіки. Їм потрібно, щоб їх читали, слухали, дивились, а правда часто буває не тією, що «чіпляє». Тому маємо серйозні відхилення в поглядах студентів на сексуальну культуру.
 
Сучасне українське суспільство стикається з масою проблем, витоки яких походять із прорахунків статевої соціалізації, а саме: нестабільність у сім’ї, дисгармонійний розвиток сімейних стосунків, рання вагітність або безпліддя, злочини на сексуальному підґрунті тощо. Тому так важливі знання, що формують сексуальну культуру студентства, про що йшлося на зазначеній зустрічі.
Університет митної справи та фінансів запрошує учнів 10-11 класів, які цікавляться психологією, до Школи юного психолога, що функціонує на базі кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей. 
 
Під час навчання учні дізнаються про основні напрями роботи психолога, опрацюють проблеми конфліктних ситуацій та маніпуляцій у юнацькому віці, познайомляться із провідними методами арт-терапії в роботі психолога. 
 
Участь у школі юного психолога безкоштовна. Після завершення видається відповідний сертифікат від УМСФ.
 
Заняття відбудуться 17 квітня о 15.00 за адресою: узвіз Крутогірний, 8 (навч. корпус №3 УМСФ), ауд. 607. 
 
Усіх, кого зацікавила інформація, та хто бажає пройти навчання у Школі юного психолога, просимо заповнити до 15 квітня реєстраційну форму або звертатися за тел: (056) 756-05-64 – Людмила Вікторівна.
4 квітня в Університеті митної справи та фінансів відбувся черговий етап Міжнародної інтернет-конференції “Україна – Білорусь: Діалог культур”. Захід відбувався у форматі телекомунікаційного проекту, під час якого учасники конференції з Університету митної справи та фінансів та Білоруського державного економічного університету отримали змогу побудувати наукову дискусію наживо, за допомогою скайп-зв’язку. 
Про плідну наукову співпрацю та традиції міжнародної просвітницької роботи УМСФ та БДЕУ у вступній промові зазначили ректора УМСФ Бочаров Дмитро Олександрович, завідувач кафедри гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей Калашнікова Ольга Леонідівна та декан факультету міжнародних бізнес-комунікації БДЕУ Мишкевич Михаїл Вацлавович. 
 
Учасники з великою цікавістю заслухали студентські доповіді про діяльність та здобутки професора І. Рейнгарда, академіка Д. Баранника, автора білоруського орнамента М. Маркевич, художника О. Бородая, архітектора П. Нірінберга, дізналися про центр православ'я Білорусі, архітектурні пам'ятники Ліди,  білоруські Мальдіви та білоруське льонарство.  
 
Наступна частина конференції запланована на 18 квітня 2019 року. Запрошуємо усіх, хто цікавиться питаннями української та білоруської культури. 
Сторінка 1 із 3

Ми в Iнтернетi

Пiдпишись та розкажи друзям

Сторінка відділу сприяння працевлаштуванню

Сторінка міжнародного відділу УМСФ: Facebook, Instagram

Курси підвищення кваліфікації УМСФ

Юридична адреса

Адреса унiверситету:

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

 

 

    Зв'яжіться з нами

    Ви тут: Головна Новини кафедри